14 پلاگین قدرتمند برای بخش نظرات در وردپرس

یکی از مهم ترین بخش های هر سایت یا وبلاگی ، قسمت نظرات یا کامنت هایی است که توسط کاربران در مورد آن موضوع داده می شود که می تواند متشکل از یک سوال یا جواب یا تشکر از نویسنده آن مطلب باشد. شاید بتوان گفت بعد از مطلب و در انتهای آن ، اولین چیزی که نظر بازدیدکننده ها را به خود جلب می کند ، بخش نظرات سایت است. پس چگونه یک فرم نظر یا کامنت دهی خوب و مناسب و البته با امکانات عالی را برای قسمت نظرات سایت وردپرسی مان در نظر بگیریم ؟

امروز در اینجا ، چندین افزونه و پلاگین وردپرسی معرفی شده است که می توانند قسمت نظرات سایت یا وبلاگ شما را دستخوش تغییرات اساسی کنند و حتی مدیریت کامنت ها را راحت تر و پاسخگویی به آنها را دلنشین تر نمایند.

1- Disqus

یکی از سیستم های کامنت دهی که در سایت های مختلف خارجی و بعضا به مقدار کم در سایت های ایرانی استفاده می شود ، پلاگین Disqus است که در سایت معتبری مثل Mashable هم از آن استفاده می شود. این پلاگین امکانات فوق العاده و بسیار کاربردی را در اختیار ویمستر و کاربران سایت قرار می دهد.

Disqus

2- Akismet

شاید یکی از بهترین افزونه هایی که باید بعد از نصب وردپرس و راه اندازی سایت ، روی سیستم مدیریت محتوای وردپرس نصب کرد ، پلاگین Akismet می باشد که به طرز باورنکردنی تعداد کامنت ها و نظرات اسپم را در سایت حذف می کند و همه کامنت هایی که به نوعی اسپم و هرزنامه شناخته می شوند را به قسمت هرزنامه ها و نظرات اسپم در وردپرس هدایت می کند تا نهایت شما آنها را دیده و پاک کنید.

Akismet

3- WP Ajax Edit Comments

در قسمت کامنت ها و کادر نظردهی در سایت های وردپرسی ، اگر کاربری نظر خود را داده باشد دیگر نمی تواند آن را ویرایش و تغییر دهد. اما با این پلاگین ، بعد از نصب بر روی وردپرس می توان به کاربران این امکان را داد که نظرات و کامنت های خود را بعد از ارسال نیز ویرایش و تغییر دهند.

WP-Ajax-Edit-Comments

4- WordPress Thread Comment

یک افزونه خوب و مناسب برای ایجاد کامنت ها و نظرات تو در تو برای سایت یا وبلاگ و اینکه امکان اطلاع یافتن از نطرات بعدی از طریق ایمیل به کاربران را می دهد.

WordPress-Thread-Comment

5- GD Star Rating

یک افزونه عالی برای ایجاد سیستم امتیازدهی توسط کاربران سایت که می تواند امکانات خوبی برای رتبه بندی مطالب از نظر بازدیدکنندگان سایت شما را در اختیار قرار دهد.

GD-Star-Rating

6- SI CAPTCHA for WordPress

پلاگینی کاربردی و مفید برای جلوگیری از ارسال اسپم ها و هرزنامه ها در بخش نظرات سایت از طریق کدهای CAPTCHA که حتی می توان از آن در فرم تماس ، عضویت کاربران ، قسمت نظرات و بخش های دیگر نیز استفاده کرد.

SI-CAPTCHA-for-WordPress

7- TinyMCEComments

توسط این پلاگین ، ادیتور و ویرایشگر قسمت نظرات برای کاربران نیز فعال شده و به نوعی یک نوار ابزار برای ایجاد افکت های مختلف مانند لینک کردن ، رنگ نوشته ها و … را بر روی نظرات را در اختیار کاربر قرار می دهد.

TinyMCEComments

8- CommentLuv

شاید بتوان گفت که یک پلاگین تعاملی و بسیار جالب و مفید برای قسمت نظرات سایت که به نظر دهنده امکان اضافه کردن آخرین مظالب وبلاگ یا سایتش را به قسمت نظرات می دهد. این پلاگین باعث ایجاد فضایی جالب و البته مفید برای وبلاگ نویسان و حتی نظر دهندگان خواهد بود تا بتوانند به سایت ها و وبلاگ های دیگر نیز هدایت شوند.

CommentLuv

9- IntenseDebate Comments

اینطور بگم که این افزونه یکی از بهترین افزونه های کاربردی وردپرس است که امکان نظر دادن در از طریق شبکه ها و سرویس های مختلف در قسمت نظرات سایت را فراهم می کند ، مانند نظر دادن از طریق ایمیل ، توییتر ، گوگل ریدر ، فرندفید  و … که باعث ایجاد فضایی برای نظر دادن و کامنت دهی توسط کاربران سرویس های دیگر که سایت شما را دنبال می کنند ، فراهم می شود و بازدیدکنندگان  را تشویق به نظر و کامنت دادن بدون وارد شدن به وبلاگ و سایتتان می نماید.

IntenseDebate Comments

10- Quote Comments

یک پلاگین خوب که یک لینک در انتهای قسمت نظرات اضافه می کند تا کاربر بتواند نظرش را به صورت نقل قول در سایت نمایش دهد.

Quote-Comments

11- SEO Super Comments

در واقع کامنت های کاربران در انتهای مطالب مساوی یک صفحه جدید در سایت شماست که در کل این صفحه به هیچ وجه در دیتابیس وردپرس وجود ندارد ، اما با این پلاگین این امکان نیز فراهم می شود و باعث ایجاد لینک های داخلی بسیاری در سایت می شود و ایندکس شدن سریع صفحات در موتورهای جستجو  را تسریع می بخشد.

SEO-Super-Comments

12- Tango Smileys Extended

یک افزونه قوی و البته جالب برای اضافه کردن شکلک ها به قسمت نظرات سایت یا وبلاگ وردپرسی است و با تنظیمات خوب آن می توان شکلک ها و لبخندک های خوبی را برای بیان احساسات نظردهنده در پایین نظرات فراهم کرد.

Tango-Smileys-Extended

13- Live Comment Preview

به نظرمن یک پلاگین عالی که امکان پیش نمایش نظرات را به صورت زنده در پایین یا بالای فرم نظر برای کاربران محیا می کند تا قبل از ارسال ، پیش نمایشی از نظر خود را ببیند.

Live-Comment-Preview

14- Subscribe to Comments

شاید شما هم در سایت ها و وبلاگ ها بسیاری یک بخش یا یک چک باکس برای مطلع شدن از نظرات بعدی در مورد آن مطلب را دیده باشید و حتی استفاده کرده اید. این پلاگین همین کار را انجام داده و اجازه اطلاع پیدا کردن از نطرات دیگران را از طریق ایمیل به کاربران می دهد.

Subscribe-to-Comments

افزونه هایی که معرفی شد ، همه جزء پلاگین های خوب وردپرس هستند. اگر شما هم افزونه دیگری که مناسب بخش نظردهی باشد را می شناسید ، خوب معطل نکنید و ما را هم از آنها در بخش نظرات باخبر کنید.

2 دیدگاه به ثبت رسیده است .

  1. سلام. سایت پرباری دارید.با تشگر از مطالب خوبتون.به سایت ما هم سر بزنید.
    بیمه عمر پاسارگاد
    پانته آ توتونچی

    http://www.pasargad2064.ir

دیدگاه خود را بنویسید


*